Priznanja

Godišnje priznanje Hrvatskog psihološkog društva  Jasni  Per Kožnjak

Odlukom Izvršnog odbora Hrvatskog psihološkog društva na sjednici 23. Listopada 2009. godine , društvenim priznanjem “Marulić: Fiat Psychologia” za osobiti doprinos razvoju hrvatske primijenjene psihologije odlikovana je Jasna Per Kožnjak psihologinja vlasnica Psihološkog centra Putokaz i predsjednica Društva psihologa Virovitičko podravske županije.

Dodjela plakete «Marulić:Fiat Psychologia»  održana je 11. studenoga 2009. godine na svečanom otvaranju 17. godišnje konferencije hrvatskih psihologa u Splitu u hotelu Le Meridien Lav. Ostali dobitnici nagrada su: Dean Ajduković, Leonida Akrap Dautović, Ingrid Brdar, Alka Ivanišević, Slavka Galić, Anđelka Metzing, Alessandra Pokrajac-Bulian, Zrinka Rička Žauhar te posthumno – Milan Šop. Nagrada “Zlatni grb HPD-a” za 2009. godinu bit će dodijeljena Jasenki Pregrad.

Martinu Lovretiću priznanje Hrvatskog psihološkog društva „Marulić: Fiat Psychologia“

Odlukom Upravnog odbora Hrvatskog psihološkog društva, društvenim priznanjem “Marulić: Fiat Psychologia” za osobiti doprinos razvoju hrvatske primijenjene psihologije odlikovan je pročelnik Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područne službe Virovitica Martin Lovretić.

Dodjela priznanja održana je 14. studenog 2007. godine prilikom svečanog otvorenja 15. godišnje konferencije hrvatskih psihologa u Hotelu Croatia u Cavtatu. Tema održane konferencije  je “Prevencija – rehabilitacija – psihoedukacija – kroz interdisciplinarnost”. S područja Virovitičko-podravske županije na konferenciji je sudjelovalo desetak psihologa.

Zlatna plaketa “Grb Grada Virovitice” dr. sc. Vladimiru Kolesariću

Ugledni Virovitičanin u Zagrebu, dr. sc. Vladimir Kolesarić, uvijek s ponosom govori o svom rodnom gradu u kojemu je završio osnovnu školu i gimnaziju, odakle je otišao na studij psihologije, te nakon diplome radeći na Odsjeku za psihologije magistrirao, doktorirao i postao redovni profesor. U nekoliko mandata bio je pročelnik Odsjeka za psihologiju, voditelj Poslijediplomskog studija, te predstojnik Katedre za eksperimentalnu psihologiju. Ni odlazak u mirovinu 2009. godine nije smanjio njegove aktivnosti, pa dr. Kolesarić održava redovnu nastavu na Studiju psihologije na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Utemeljio je međunarodni znanstveni psihološki časopis i psihološki simpozij, a kao suradnik Ministarstva obrane RH u Domovinskom ratu sudjelovao je u pružanju psihološke pomoći ratnim stradalnicima. Objavio je stotinjak znanstvenih i stručnih radova te nekoliko knjiga s područja psihologije.

Za Virovitičane je najznačajnija njegova neraskidiva veza s rodnim gradom, od kojega će na blagdan Rokovo primiti najveće gradsko priznanje, Zlatnu plaketu “Grb Grada Virovitice” za životno djelo.